еМагазин

Tag : канадер

Балкан ТОП СТОРИИ

Загинаа двајцата пилоти од канадерот што се урна на грчкиот остров Евија

Редакција
Двајцата пилоти, на возраст од 27 и 34 години загинаа откако кусо пред 15 часот по локално време се урна канадерот со кој го гаснеа...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Се урна канадер кој гаснеше оган на Евија, во тек е потрага по пилотите

Редакција
Со два хеликоптери на грчкото воено воздухопловство во тек е акција за пребарување и спасување на двајцата пилоти, кои биле во Канадерот што кусо пред...