еМагазин

Tag : евија

Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Морето од невремето на островот Евија во Грција стана црвено

Редакција
Од новото невреме во Грција, „Илиас“, една од најпогодените области е островот Евија, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Неколку села на северниот дел од...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Вознемирувачки снимки од островот Евија, кој го погоди невремето “Илиас„

Редакција
Грчкиот остров Евија е сериозно погоден од новото невреме „Илиас“, кое ја зафати Грција, јавува дописникот на еМагазин од Солун. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Грција од денеска...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Се урна канадер кој гаснеше оган на Евија, во тек е потрага по пилотите

Редакција
Со два хеликоптери на грчкото воено воздухопловство во тек е акција за пребарување и спасување на двајцата пилоти, кои биле во Канадерот што кусо пред...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Пожарите на грчките острови Родос, Крф и Евија се уште се вон контрола

Редакција
Пожарите на грчките острови Родос, Крф и Евија се уште се вон контрола, јавува дописникот на еМагазин од Солун. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Тројца македонски државјани се...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Големи пожари и на грчките острови Крф и Евија и на Пелопонез

Редакција
Освен на грчкиот остров Родос, каде неколку денови беснее пожар, големи пожари има и во североисточниот дел на островот Крф, јужниот дел на островот Евија...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Единствениот Македонец кој остана на грчкиот остров Евија раскажува за пожарите

Редакција
По пожарите што избувнаа на грчкиот остров Евија, повеќето летувалци од земјава од страв и од претпазливост го напуштија ова туристичко место и се вратија во земјава...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Снимка од дрон покажува што и направи пожарот на Евија

Редакција
Жителите на повеќе села на грчкиот остров Евија, каде што пожарите се уште не се ставени под контрола, ноќта ја поминаа заедно со пожарникарите, во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од грчкиот остров Евија безбедно заминале 38 македонски државјани

Редакција
Министерството за надворешни работи (МНР) соопшти дека грчкиот остров Евија каде беснеат пожари, во неделата безбедно го напуштиле 38-мина од 39-те туристи наши државјани, а...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Морничави сцени од грчкиот остров Евија, жителите се „преселија“ на плажа и на ферибот

Редакција
Подобрена е ситуацијата со пожарот во северниот дел на грчкиот остров Евија, меѓутоа огнената стихија сè уште не е ставена под контрола, а дел од...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Шокантни снимки од пожарите во Грција

Редакција
Грција неколку дена е во пламен, а на дневна основа има и по над сто пожари, јавува дописникот на еМагазин од Солун. Најпогодена е Евија,...