еМагазин

Tag : крф

Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали за новиот директен лет од Скопје до островот Крф

Редакција
Од 1. јуни 2024 година, благодарение на грчката национална авиокомпанија Aegean, која е членка на Star Alliance, нова директна сезонска авиолинија ќе биде воведена од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 1. јуни летови од Скопје до грчкиот остров Крф

Редакција
Од 1. јуни годинава, грчката авиокомпанија Aegean Airlines ќе започне со сезонски летови од Скопје до грчкиот остров Крф, објави специјализираниот портал за авијација exyuaviation.com....
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Пожарите на грчките острови Родос, Крф и Евија се уште се вон контрола

Редакција
Пожарите на грчките острови Родос, Крф и Евија се уште се вон контрола, јавува дописникот на еМагазин од Солун. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Тројца македонски државјани се...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Големи пожари и на грчките острови Крф и Евија и на Пелопонез

Редакција
Освен на грчкиот остров Родос, каде неколку денови беснее пожар, големи пожари има и во североисточниот дел на островот Крф, јужниот дел на островот Евија...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Полни автобуси и авиони: За Велигден најмногу се патува во Грција, Италија, Истанбул, Крф

Редакција
Продолжените неработни денови за Велигден, граѓаните ги искористија за патувања во Грција, Италија, Истанбул и Крф, вели за еМагазин Елизабета Кочева Јосифовска од Атлантик груп....
Забава

(Фото) Каролина со сопругот одмораат на грчкиот остров Крф

Редакција
Пејачката Каролина Гочева ужива на одмор на грчкиот остров Крф со сопругот Михаил Корубин. Фоторафии од одморот Гочева сподели на нејзиниот Инстаграм-профил. Фото: Инстаграм/Каролина...
Балкан

(ВИДЕО) Грција покриена со снег: Редок снег на Крф, Меторите, Солун…

Редакција
Речиси цела територија на соседна Грција е покриена со снег, пренесува дописникот на еМагазин од Солун, каде исто така има снег. По 13 години, како...