еМагазин

Tag : пелопонез

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Големи пожари и на грчките острови Крф и Евија и на Пелопонез

Редакција
Освен на грчкиот остров Родос, каде неколку денови беснее пожар, големи пожари има и во североисточниот дел на островот Крф, јужниот дел на островот Евија...
Балкан

Грција ќе гради мега луксузен ресорт од 420 милиони евра на Пелопонез

Редакција
Грчката влада го одобри проектот за реконструкција на луксузен ресорт во регионот Арголис на Пелопонез, во близина на Нафплио, кој ќе чини 420 милиони евра,...