еМагазин
Image default
Локално

Затвореник тешко повредил „колега“ од кумановскиот затвор

СВР Куманово поднесе кривична пријавa против М.М.(24) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”, информира МВР.

На 01.04.2020 пријавениот, кој бил на издржување на затворска казна во КПУ „Кшање” во Куманово, со тврд предмет го нападнал С.С., кој исто така бил на издржување на затворска казна во затворот, нанесувајќи му тешки телесни повреди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со лажни ПЦР тестови за Ковид-19 сакале да поминат граница

Редакција

Монструозен случај во Скопје: Татко повеќепати ја силувал 13-годишната ќерка

Редакција

Криумчари на мигранти бегајќи од полицијата се забиле во бетонски ѕид

Редакција