Забава

(Видео) Тоше Проески меѓу светските пејачи кои најдобро испеале песна на Џорџ Мајкл

Џорџ Мајк беше човек кој сакаше да прави кавер верзии на песни. Има цела легија на музичари кои ги пееа неговите песни, и тоа не само Careless Whisper и Last Christmas, пишува австралискоит онлјан магазин News.com.au.

(ВИДЕО) Џез верзија на „Македонско девојче“ на англиски и шпански јазик

Култната македонска песна „Македонско девојче“, доби нова верзија. Музичари кои сите имаат потекло од Македонија направија џез верзија на песната, која за прв пат е преработена на англиски и шпански јазик.

(ВИДЕО) Турски готвач стана хит на социјалните мрежи

Деновиве на социјалните мрежи се шири видео запис на младиот турски готвач Нусрет Ѓокче, на чии вештини, изглед и став малкумина можат да одолеат.

Што се случува со вашето тело кога летате со авион

Иако летањето со авион е безбедно, има и некои не премногу пријатни несакани ефекти при висина од над 10. 000 метри. Еве некои од нив: Реткиот воздух не прави поспани и може да предизивка главоболка. Иако барометарскиот притисок во кабината се прилагодува,сепак  е можно да почуствувате малку 

Марио и Тони: Првиот геј пар во македонска телевизиска серија

Во македонските телевизиски серии и играни филмови низ годините во споредни улоги се појавувале геј ликови, но телевизиската серија „Преспав“ го донесе првиот геј пар на малите екрани- Тони (Игор Стојчевски) и Марио (Васил Зафирчев).

(ВИДЕО) Почина Мики Јевремовиќ

Тој почина во Белград, после куса и тешка болест, јави српскиот весник „Вечерње новости“. Пејачот на 27 декември претрпе мозочен удар. Последните неколку дена тој ги мина во болница, во коматозна состојба. 

(ВИДЕО) Чарли Шин планирал да се самоубие кога дознал дека е ХИВ позитивен

Холивидскиот актер Чарли Шин пред една година јавно призна дека е ХИВ позитивен, но сега проговори и за тоа како се чувствувал во моментот кога дознал дека е инфициран со смртоносниот вирус.  

Учествувај во креирање на плеј лисита и изборот за warm up DJ за престојната журка на Paul Van Dyk во Скопје

Една од најголемите диџеј ѕвезди во светски рамки, Пол Ван Дајк на трети февруари 2017 доаѓа во Метрополис Арена во Скопје. Овoj настап e дел од неговата голема светска турнеја на која овој добитник на Греми Награда ќе посети светски метрополи меѓу кои и Скопје.

(Фото/Видео) Ѕирнете во домот на Марк Закерберг

Основачот на најголемата социјална мрежа Фејсбук, Марк Закерберг, во последно време сѐ повеќе и дозволува на јавноста да ѕирне во неговиот приватен живот, кој претходно го држеше далеку од љубопитните очи.

Иако почина пред 17 дена, легендарниот пејач Џорџ Мајкл се уште не е погребан

Таткото на Џорџ Мајкл, Кирјакос Панајоту кој веќе го организираше погребот, е очаен бидејќи полицијата не сака да го предаде телото додека токсиколошките наоди не бидат готови, што се коси со нивната вера, дека телото мора да биде кремирано најдоцна седум дена после смртта, пишуваат британските медиуми.