Забава

Аволон продукција нема да го тужи Град Скопје, ако пејачите не бараат оштета

Во врска со денешното случување околу откажувањето на дочекот на Нова Година од страна на Градот Скопје, Авалон Продукција го соопшти својот официјален став на Фејсбук:

Аволон продукција најави тужба за град Скопје за откажување на новогодишната прослава

Првиот човек на „Авалон продукција“, Бобан Милошески, на својот Фејсбук профил, најави тужба за Град Скопје, откако од таму соопштија дека ќе се откаже прославата на Нова година на плоштадот Македонија и дека парите ќе бидат донирани во хуманитарни цели.

Каролина Гочева: Нема да тужам за откажување на новогодишната прослава на скопскиот плоштад

„Би сакала да се оградам од некои наводи дека јас, како Каролина Гочева имам намера да го тужам Град Скопје за откажувањето на Новогодишната прослава. Баш напротив, сметам дека е добро што парите се пренаменети за некој на кој тоа му е потребно

Безмозочни – авторите на „Добра жена“ овој пат носат нешто сосема поинакво

Иако новата серија што може да ја гледате на стриминг-видеотеката Pickbox потекнува од авторите на „Добра жена“ („The Good Wife“), Мишел и Роберт Кинг, овие две серии имаат малку заеднички работи. И додека „Добра жена“,

„Лајбах“ би настапувале на инаугурацијата на Трамп

Словенечката група „Лајбах“ соопшти дека е подготвена да настапува на инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, со што, според нив, тој би го решил наводниот проблем со неможноста „да најде ѕвезди за настап на инаугуративната церемонија“. 

(ВИДЕО) Објавен новиот трејлер на „Твин Пикс"

​Во август годинава заврши снимањето на продолжението на култната ТВ серија „Твин Пикс“, а во октомври, продукцијата „Шоутајм“ го објави и првото промотивно видео. Новите епизоди се закажани за наредната година.

Дали во 2016 починаа повеќе славни лица отколку вообичаено?

​Многумина оценуваат дека ова беше посебно смртоносна година за славните лица ширум светот, но дали во 2016 година на оној свет отидоа повеќе познати луѓе отколку обично.

Го украсивте ли домот: Од кога се продаваат новогодишните елки?

Дали знаете од кога почнале комерцијално да се продаваат новогодишните елки, колку е висока најголемата елка или, пак, колку елки годишно се сечат за украсување околу новогодишните и божиќните празници? Одговорите следат…

Гаџа, Слаткар, Каролина, Кузмановски ќе пејат за Нова година на плоштадот Македонија

Со повеќедневна богата програма, Градот Скопје со финансика поддршка на Македонски Телеком и Пивара –Скопје, и оваа година организира забава за дочекот на Новата 2017 година, на плоштадот Македонија.

За што служи точката на копчето со бројот 5 на далечинскиот управувач

​Ако погледнете на нумеричката тастатура на вашиот лаптопот или далечинскиот управувач за телевизорот, ќе забележите дека на копчето со бројот 5 има мала испакнатина во форма на точка, две точки или цртички.