Забава

Хрватска етно-група собира пари за да одржи концерти кај нас, кампањата им се вика „Луди за Македонија“

Групата Езерки & 7/8 собираат пари за да настапат во Македонија. Тие се чувари на македонската музика во Хрватска и собираат пари за да можат да дојдат и да настапат овде.Тие имаат и фејсбук страница „Да ги однесеме Езерке во Македонија“ .

Баскерфест вечерва ќе започне со спектакуларна парада низ центарот на Скопје

Фестивалот кој веќе 12-та година шири насмевки, вечерва ќе биде спектакуларно отворен со парада на сите учесници, кои ќе имаат музичка поддршка од Градскиот дувачки оркестар и девојките од танцовиот клуб „Еурека“ кои ги гледаме на секој натпревар на нашиот ракометен шампион „Вардар“. 

Листа на Форбс: Кои се најбогатите славни личности во 2017 година

Списанието Форбс објави листа на 100 најбогати ѕвезди во 2017 година.  Предвид ги земале сите тие кои спаѓаат под категоријата „celebrity” т.е. музичари, автори, глумци, спортисти и реалити ѕвезди

(ВИДЕО) Трамп упадна на туѓа свадба

​Кристен Пјатковски и Такер Гледхил го доживуваа еден од најзначајните денови во нивниот живот, кога на нивната свадба ненадејно влета американскиот претседател Доналд Трамп. Имено, Пјатковски и Гледхил ја одржувале свадбата во Голф клубот на Трамп во Њу Џерси и не ни помислувале дека на прославата 

(Видео) Кои се атракциите кои не треба да ги пропуштите на Баскерфест 2017

Уште четири дена не делат до започнувањето на 12-то издание на меѓународниот уличен фестивал Баскерфест. Годинава повторно театарот под ведро небо ќе понуди голем број атракции за посетителите.Списокот на забавни артисти кои ќе ни донесат радост на Баскерфест е долг. 

(Видео) Промовиран спот за песната „Свет без граници“ на Каролина и Дуке

Песната „Свет без граници“ на Каролина и Дуке Бојаџиев доби свој видео-запис. „Откако пред неколку месеци имавте можност да чуете мал дел од нашиот „Свет без граници“, со Дуке Бојаџиев решивме да ви ја подариме и целата песна, притоа направивме и едно симпатично lyric видео за кое ни помогнаа 

(Видео) Тајзи го промовираше спотот за песната „Омилена“

Видео-записот за темата „Омилена“ на Тајзи денеска ја имаше својата интернет премиера на каналот на продукцијата „Балкатон“.Спотот е дело на режисерот Илија Жоговски, а во него учествуваат над 50 статисти и е сниман на повеќе локации во Македонија и Грција. Песната е во летен

Почина Адам Вест-првиот филмски Бетмен

Американскиот глумец Адам Вест, кој е најпознат по главната улога во првите екранизирани верзии на приказната за Бетмен, емитувани во текот на 60-те години од минатиот век, почина на 89-годишна возраст.

Тајзи со нова песна „Омилена“

„Омилена“ на Тајзи е тема која цело лето ќе ја слушаме на балканските радио станици. Песната е во летен регетон ритам, со текст на Тајзи, додека музиката ја работеа заедно со Лазар Цветковски, кој го изработи и аранжманот.

(ВИДЕО) Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски со нова песна „Лажев“

Sarah Mace и Дамјан Пејчиноски денес ја објавија новата песна насловена „Лажев“.Музиката на „Лажев“ е на Sarah Mace и Дамјан Пејчиноски, текстот е на Sarah, а аранжманот на Бојан Трајковски.