Баш ни е ќеф

ДИЈАМАНТ – нов инстант лоз на Државна лотарија на Македонија

Од денеска, среда  (18.10.2017 год) на сите продажни места на Државна лотарија на Македонија, со знакот на Детелинка, можете да го пронајдете и најновиот инстант лоз наречен ДИЈАМАНТ. 

Перустија- ајварот кој го освои светот, отсега достапен и на домашниот пазар!

Ајварот „Перустија“, кој се извезува во повеќе од 20 земји ширум светот, отсега е достапен и на македонскиот пазар. Откако ги освои вкусовите на потрошувачите во САД, Канада, Нов Зеланд, Австралија, Холандија, Германија, Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и многу други

Македонија на меѓународниoт бизнис саем WESTM и турситичка призма во Белград

Македонија со хотелски и угостителски капацитети се претстави на деловниот саем специјализиран за конгресен, зимски и спа туризам на Југоисточна Европа во Белград WESTM-Туристичка призма.

Потпишан Меморандум за разбирање за меѓусебна соработка меѓу „Самит 100“ и Коморскиот инвестициски форум

Во рамките на „Самит 100“, вчера беше потпишан меморандум за соработка помеѓу регионалната платформа „Самит 100“ и Коморскиот инвестициски форум на шест земји од Западен Балкан (WB6 CIF).Форумот е тело за регионална соработка на коморите

Омилената детска емисија „5+ Фамилија“ со нова сезона на МРТВ од денеска

Од денеска започнува четвратата сезона на најпопуларната детска телевизиска серија „5+ Фамилија“.  „5+ Фамилија“ во продукција на ОХО ќе се емитува секој работен ден на МРТ1 од 09:25 часот и од 18.55 часот, а репризите ќе се емитуваат во сабота во 11:00 часот и недела од 09 часот.

(Фото) Пенти Bridal collection е новитетитот за оваа есен-зима 2017/2018 во Македонија

Урбана, кул и секси е новата колекција есен-зима 2017/2018 на Пенти. Во продавниците во City Mall, Ramstore Mall и на Широк Сокак во Битола ќе може да ги купите висококвалитетни парчиња на долна облека, пижами, чорапи и хулахопки од брендот Пенти.

Растечки и гарантирани каматни стапки за денарски депозити до 36 месеци

Традиционално во октомври, месецот на штедење, Охридска банка Сосиете Женерал подготвиатрактивна понуда за своите клиенти кои сакаат да штедат во денари и евра. Со Депозит Прогрес клиентите за орочување на средства добиваат растечки и гарантирани

Весникот „Вечер“ со нов лик и редизајн на веб-страницата

Дневниот весник Вечер наскоро ќе прослави 54 години од постоењето. По тој повод веб-страницата, но и насловната страница имаат нов дизајн.

Ивана Кнез со ревија за глобализацијата #Concept2020 на Fashion weekend Скопје

Глобализацијата, главна тема за провокативно креирање за колeкцијата #Concept2020 на нашиот моден дизајнер Ивана Кнез со која ќе се претстави на шеснаесетиот Моден викенд Скопје кој ќе се одржи на 23ти октомври, понеделник, од 21.30 часот во Хотел Мериот.  

Алтернативниот туризам во Македонија привлечен за италијанските туристи

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) во соработка со приватниот сектор, четврта година по ред учествуваат на манифестацијата „TTG-Incontri“, која од 12 до 14 октомври се одржува во Римини, Италија. Учеството на Македонија на саемот за туризам во