Check in

(Галерија) Ресторан FOUR: Место за убаво јадење, средби и незаборавни спомени

Ресторанот FOUR, кој пред неколку дена беше награден од Министерството за економија во категоријата најуспешни ресторани во Македонија, се наоѓа во склоп на ново отворениот хотел Парк, на кејот на Вардар. 

Бистро Здраво Живо-храна за тело и душа

Ресторанот за жива, безглутенска и веганска храна Здраво Живо е одлично место за убава и здрава храна, направена со многу љубов.

Осветен првиот етно-ресторан „Куќа на Мијаците“ по идеја на Бигорскиот манастир

„Куќа на Мијаците“, или „Бигорски Анови“ е првиот етно-ресторан направен по идеја на Бигорскиот манастир кој има за цел развој на верскиот и селски туризам во мијачкиот крај на Западна Македонија. Во пресрет денешниот патрон празник на Бигорскиот манастир „Св. Јован Крстител“

Септември 6, 2016 Check in Камелија Делија

(Фото) Кафуле за Гинис: Замрзнете на плус 50 во Minus 11 Ice Cafe во Кувајт

Minus 11 Ice Cаfe, е кувајтски локал во кој се е направено од мраз. Единствен е на повеќе начини: најголемo „ледено кафуле“ во светот, единствен таков вид во Персискиот Залив и влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Ресторанот „Сидро“ е одлично место за вкотвување за дружење со пријателите

Рибниот ресторанот „Сидро“ во Скопје нуди голем избор на морска храна по доста пристапни цени. Лигњи, школки, октопод, ракчиња, различни видови на риба се на менито, во кое исто така има понуди на пакети во кои на пример килограм риба со салата и лиро сортно вино чини 650 денари.

(Галерија) Хотел „Театар“, совршен спој на традиционалната архитектура и модерниот изглед

Хотел „Театар“ во Битола е изграден во стилот на традиционалната архитектура. Постоечкиот објект бил срушен, а на негово место се издигна овој хотел кој е проектиран од архитектот Михаел Димитровски.

(Галерија) Ресторанот Стара чешма во Љубојно се „дави“ во зеленило

Стара чешма во Љубојно е мотел/ресторан кој буквално се „дави“ во зеленило. Дворот е преубаво среден со многу цвеќиња, мало мовче, вода која тече низ дворчето, засадени борчиња, дрва со киви.

(Фото) „Галакси“ во Претор нуди се на едно место, плажа, забава и одлична храна

Ресторан и beach bar „Галакси“ на Преспанско езеро во Претор можеби е едно од ретките места во овој крај кое работи во текот на целата сезона. Освен што има супер средена плажа, кафе бар до неа и одвоен ресторан и е подготвено место за пречек на туристите во лето, ги дава сите потребни угостителски услуги и надвор од сезоната.

Плажата Connect Beach е конекција на Преспанско езеро со современиот свет

Connect Beach е една од најубавите плажи на Преспанско езеро, која е отворена сезонава и слободно може да се прогласи за една од најдобрите плажи кај нас.

(Галерија) Хотел Гогов е онаму каде што воздухот е здравје, а одморот не е луксуз

Македонија со своите природни убавини нуди широки можности за авантуристички екскурзии низ целата година.