еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Акции со најголем раст и пад на Македонската берза во мај

Акцијата на Адинг имала најголем раст, а приоритетните акции на Скопски пазар најголем пад во мај покажува билтенот кој го објави Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акциите на Комерцијална, НЛБ Банка и Алкалоид најтргувани во мај: Колкав промет оствариле

Минимален раст на прометот на Македонската берза во мај

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сакам да верувам дека е ненамерен пропуст, вели Ковачевски откако Петков го „исече“ од фотографијата со Блинкен

Редакција

Изјавата на Макрон за ЕУ со различни брзини, била погрешно презентирана, вели Османи

Редакција

„Виз ер“, „Луфтханза“ и „Егеан“ се јавиле на тендерот за субвенции за нови летови

Редакција