еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Александар боледува од канцер на лимфни жлезди, потребни се средства за трансплантација во Турција

Александар Планојевиќ има 26 години и боледува од Lymphoma Hodgkin, sclerosis nodularis т. е. канцер на лимфни жлезди.

„Потребни ми се 35.000 евра за лекување и трансплатација на коскена срж во Турција. Ги замолувам сите хумани луѓе кои се во можност да донираат и да ми помогнат да се изборам со оваа болест,“ пишува во апелот.

Броеви за донации:

Телеком: 143 127

А1: 143 600.

Сметка за донација:
Александар Планојевиќ
Sparkasse bank
250500031328855

Девизна сметка за донација:
Aleksandar Planojevikj
Sparkasse bank
IBAN: MK07250142220080911
SWIFT: INSBMK22.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Околу 6.000 здравствени работници во Грција на принуден неплатен одмор, оти не се вакцинирани

Редакција

За една недела 143 деца до 9-годишна возраст се заразиле со Ковид-19

Редакција

Дрон предизвика пожар во руска нафтена рафинерија на Црното Море

Редакција