еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Апел за помош за Црквата Св. Архангел Гаврил во Ченто

Црквата Св. Архангел Гаврил во населбата Ченто – кај паркчето Финско има потреба од озвучување кое ќе се користи за неделните и празничните Богослужби.

Секој кој може да помогне со парични средства или опрема за озвучување нека се јави на бројот: 079/ 330 – 354.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нагло опаѓа нивото на антитела по 2-3 месеци од оздравување од Ковид-19

Редакција

Нивото на доверба на македонските граѓани во ЕУ на рекордно ниско ниво

Редакција

ПИОМ исплатил 2,5 милиони евра пензии на починати лица: Со тужби бара да се вратат парите

Редакција