еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Бесим Красниќи екстрадиран во Македонија, спроведен е во Идризово

Бесим Красниќи (44) од Косово денеска е екстрадиран во Македонија и е спроведен во затворот Идризово, информираа од Министерството за внатрешни работи.

Тој се бараше со меѓународна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување на казна затвор за сторени кривични дела разбојништво, тешки дела против општата сигурност и казнување за подготвување во врска со кривично дело тероризам.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И брат му на Агим Красниќи е меѓу уапсените во Косово

Агим Красниќи кој е во бегство 4 години уапсен во Косово

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарското МНР поради бришењето на клубот во Битола ја обвини Македонија за кршење на Европската конвенција за човекови права

Редакција

Тешко повреден пешак од Кавадарци починал во Клиничкиот центар во Скопје

Редакција

Одделението за уво, нос и грло од кумановската болница стана нов Ковид 3 центар

Редакција