еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Африм Гаши, новиот претседател на Собранието како рапер

Поранешниот лидер на Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди„, Африм Гаши, е новиот претседател на македонското Собрание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Африм Гаши избран за претседател на македонското Собрание

Интересен детал од неговата биографија е дека кога бил средношколец, далеку од политичките води, бил дел од хип-хоп групата „Празни џебови“.

Како изгледа тоа погледнете во видето кое е ставено на неговиот профил на You tube:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил Африм Гаши, кој е избран за претседател на Собранието

Али Ахмети и Зијадин Села не гласаа за да Африм Гаши биде избран за претседател на Собранието

Кој е Беким Сали, кој ќе ja води Алтернатива, откако Гаши се повлече од лидерската позиција за да стане претседател на Собранието

Фото: Гаши/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мухамед Зекири и семејството го победија корона вирусот: Низ што поминавме, не му посакувам на најголемиот непријател

Редакција

За првпат во историјата на САД разрешен претседател на Претставничкиот дом

Редакција

(Галерија) Колекција #WELOVEYOUALL: Најженствените парчиња оваа сезона од Women’secret

Редакција