еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Кои земји од втората полуфинална вечер одат во финалето на Евровизија

Синоќа во Малме, Шведска, се одржа втората полуфинална вечер на Евровизија.

Десет земји се пласираа во финалето: Ерменија, Австрија, Естонија, Грција, Израел, Латвија, Холандија, Норвешка, Грузија и Швајцарија.

Финалето е во сабота.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хрватска, Србија и Словенија одат во финалето на Евровизија

(Видео+фото) Денеска почнува Евровизија, фаворит за победник е Хрватска

Фото/видео: Промо/Евросонг

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈП Национална радиодифузија склучи договор со “Енерџи деливери солушнс“ вреден 1,2 милион евра

Редакција

Од УНЕТ по хакерските напади на македонските „Анономуси“: Ниеден серевер и сајт не се 100 проценти сигурни, нападите зависат од целта

Редакција

Учениците од Охрид ќе се едуцираат за врсничко насилство во кампањата на „Макпетрол“

Редакција