еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Пукано во словачкиот премиер, ранет е и е префрлен во болница

Словачкиот премиер Роберт Фицо (59) е ранет и е пренесен во болница, откако било пукано во него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По атентатот словачкиот премиер се бори за живот

Објавена снимка од евакуацијата на словачкиот премиер откако беше застрелан

Нема детали каква е неговата состојба, а познато е дека е ранет во стомакот, а напаѓачот е уапсен.

Инцидентот се случил во градот Хандлова, кој е на околу 150 километри од главниот град Братислава.

Фото: Фејсбук/Фицо/видео: BBC News/Твитер/DD Geopolitics

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Осигуренци за еден месец наплатиле 9 милиони евра од штети покриени со осигурување

Редакција

Убава вест: 192 оздравени од Ковид-19

Редакција

Македонија останува на грчката листа со безбедни трети земји за бегалци и мигранти

Редакција