еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) “Сила и нервоза” – нов сингл на Суперхикс во соработка со Фолтин

Суперхикс и Фолтин објавија заедничка песна “Сила и нервоза”.

Со песнава Суперхикс го најавува и новиот албум кој го носи истиот наслов.

-Овој сингл е плод на едно долгогодишно музичко скопско-битолско пријателство и носи една локална, многу вистинита порака. Снимен во студиото “Тра Ла Ла” под продуцентска палка на Мите Димовски. Во снимањето на спотот и видеото учествуваа сите, вкупно на број 12 члена на овие бендови, велат од Суперхикс.

Албумот е веќе поставен на сите можни музички платформи и во Цеде формат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Светозар Јаневски: Направивме развој од граница до граница, а зборуваме за свет без граници

Редакција

Европската комисијата појасни зошто Македонија не доби пари од Солидарниот фонд: Државата не направила доволно расходи

Редакција

Грчки „Катимерини“: МИА по интервенција од Атина поправи изјава на Заев, МИА негира

Редакција