еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Штипскиот кардиолог Николов спаси човечки живот на натпревар во Суботица

На меѓународен турнир за ветерани во кошарка во Суботица, Србија, штипскиот кардиолог и поранешен градоначалник на Штип, Сашко Николов спасил човечки живот.

По завршување на натпревар, еден од учесниците добил срцев удар, паднал во бесознание и не давал знаци на живот, пренесува локалната телевизија ТВ Стар.

Благодарение на брзата и стручна реакција на Николов неговиот живот бил спасен.

Фото: Николов/Фејсбук/видео: ТВ Стар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петмина повредени во нападот во белградското училиште се стабилни, двајца се критични

Редакција

Шеесетгодишник од Теарце починал додека управувал возило по што излетал од патот

Редакција

Кој е 28-годишниот Бардела кој го победи Макрон и го натера да распише предвремени парламентарни избори

Редакција