еМагазин

Tag : Сашко Николов

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Бројот на срцеви удари е зголемен за трипати по ковид-пандемијата, вели доктор Сашко Николов

Редакција
Бројот на срцеви удари е зголемен за трипати по ковид-пандемијата, вели за телевизијата 24, началникот на Одделението за кардиологија во Клиничка болница Штип, доктор Сашко...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Штипскиот градоначалник Сашко Николов реанимирал жена на плажа, на која случајно се нашол кога ѝ се слошило

Редакција
Штипскиот градоначалник Сашко Николов реанимирал жена на плажа на која и се слошило, а на која тој случајно се нашол. По укажаната прва помош, била...
ЖИВОТ

Штипскиот градоначалник за доктор Стојановски: „Не напушти голем човек, доктор, татко и пријател на сите штипјани“

Редакција
Штипскиот градоначалник Сашко Николов на Фејсбук се прости од неговиот колега докторот Александар Стојановски, кој денеска почина на плажа во Грција. „Со неверување и огромна...
ЖИВОТ

Штипскиот градоначалник Николов се прости од 22-годишната девојка која си го одзеде животот: „Каратистка, вредна медицинска сестра, прекрасна личност“

Редакција
Штипскиот градоначалник Сашко Николов, на неговиот фејсбук-профил се прости од 22-годишната девојка која си го одзеде животот. „Мила душо наша. Ангел наш. Почивај во мир....
ЖИВОТ

Штипскиот градоначалник во седумдневна самоизолација

Редакција
Градоначалникот на Општина Штип, Сашко Николов во наредните седум денови е во самоизолација. Информацијата денеска ја сподели на Фејсбук профилот. Во петокот имал контакт со...
ЖИВОТ

Штипскиот градоначалник и кардиохирург Сашко Николов доби син: Денеска е преубав ден за мојата фамилија

Редакција
Штипскиот кардиохирург Сашко Николов, кој неодамна стана градоначалник на Штип, доби син, а радосната вест ја објави на неговиот Фејсбук-профил. „Денеска е преубав ден за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил новиот градоначалник на Штип, Сашко Николов

Редакција
Сашко Николов е новиот градоначалник на Штип. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција, кога на последните...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Интервентен кардиолог кој спасил многу човечки животи: Кој е Сашко Николов новиот градоначалник на Штип

Редакција
Новоизбраниот градоначалник на Штип, Сашко Николов претходно беше пратеник во новиот собраниски состав, но даде оставка на функцијата за да влезе во трката за избор...
Македонија

ДИК: За Сашко Николов гласале 11.668 гласачи, а веднаш зад него е Симон Поликарп-Џими со 1.198 гласови

Редакција
Сашко Николов и Али Јаоски и официјално се новите градоначалници на Штип и Пласница, со мандат од девет месеци, се до редовните Локални избори во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кандидатот на СДСМ, Николов е новиот градоначалник на Штип

Редакција
Доктор Сашко Николов е новиот градоначалник на Штип. Срцето на македонскиот исток останува во сигурни раце, рече премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев обраќајќи...