еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Виз ер“ го прославува 20. роденден со промоција од 20.000 евра за патниците

„Виз ер“ ја одбележува својата 20-годишнина нудејќи му на еден среќен патник шанса да освои 20.000 евра спомени со WIZZ, информираат од таму.

Од нејзиниот прв лет од Катовице во Полска до Лондон Лутон во мај 2004 година, авиокомпанијата има превезено речиси 400 милиони патници низ својата мрежа.

Како признание за ова достигнување, „Виз ер“ нуди награден пакет што се случува еднаш во животот, кој ќе му овозможи на еден среќен добитник да истражи речиси 200 од дестинациите на авиокомпанијата на глобално ниво.

За шанса да победат, сите авантуристи треба да купат билет за „Виз ер“ и да го поднесат својот код и име за резервација на страницата за натпреварување за 20-годишнината на „Виз ер“ помеѓу 19 и 21. мај. Конкурсот е отворен за секој даночен жител на земјите во кои оперира „Виз ер“ на возраст над 18 години.

Без ограничувања за наградата, победникот ќе може да ги однесе пријателите и семејството на онолку патувања колку што сака додека не го достигне лимитот од 20.000 евра.

Победникот би можел да искористи до 2.000 летови во текот на својот живот, вклучувајќи ја и новонајавената рута до Салцбург.

„Нашата 20-годишнина е одлична можност да погледнеме наназад на фантастичниот раст што го постигнавме на високо конкурентен пазар. Ние сме неверојатно горди што сме најбрзорастечката авиокомпанија во Европа и би сакале да одвоиме време за да му се заблагодариме на секој патник што патувал со нас низ годините.

За да ја одбележиме оваа пригода, на патниците им нудиме начин да ни помогнат да прославиме со цел живот летови за да патуваме до нивните дестинации од соништата,“ изјави Тамара Никифорова, менаџер за корпоративни комуникации во „Виз ер“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хит-видео: Од Германија се вратил да работи во Македонија, шивач му се заблагодари на премиерот што ќе зема 18.000 денари плата

Редакција

Македонија во четврток и во петок во портокалова фаза, Владата со препораки за топлотниот бран

Редакција

ЕДС одбележува 10 години постоење – една деценија стабилен снабдувач и сигурен партнер

Редакција