еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Влијанието на сахарскиот бран завршува денеска, од утре дожд и пад на температурите

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Минималните температура ќе бидат во интервал од 4 до 12, а максималните ќе достигнат од 23 до 29 степени.

Во Скопје ќе преовладува сончево и топло време со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од југоисточен правец. Минималните температури ќе се спуштат до 8, а максималните ќе достигнат 28 степени.

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во вторник претпладне ќе има зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд и благ пад на дневните температури.

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дане Талески наместо Стево Пендаровски ќе ги координира подготовките за членство во НАТО

Редакција

142 нови случаи на Ковид-19 од 2.046 тестови, 28 се реинфекции

Редакција

Еврото ќе биде единствена валута во Косово од 1. февруари

Редакција