еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачки видеа) Бројот на убиени во терористичкиот напад во Москва се искачи на 60

Најмалку 60 лица се убиени во синоќешниот терористички напад во концертна сала во Москва, а над 100 се ранети.

По нападот по неколку експлозии, таму изби и пожар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Вознемирувачки видеа) Најмалку 40 загинати во терористички напад во Москва

Одговорност за нападот презеде Исламската држава. Информацијата независно не е потврдена.

Се уште не е јасно колку лица го извршија нападот, а руските медиуми пренесоа дека дел од нив избегале. И оваа информација не е официјално потврдена.

Конкретни официјални информации за многу прашања од руските власти засега нема.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД, Германија, Британија и Летонија предупредија на терористички напад во Москва пред две недели

Видео: Твитер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За 80 отсто се намалуваат хоспитализациите со вакцините на „АстраЗенека“ и „Фајзер“

Редакција

Автопатот Атина – Солун поради поплавите сѐ уште затворен за сообраќај

Редакција

„Гардијан“: Не станува збор дали е фер – Македонците неволно ја прифаќаат реалноста

Редакција