еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија+видео) Мицкоски го доби мандатот, има рок од 20 дена да состави влада

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во Вила Водно го доби мандатот за состав на нова влада од македонската претседателка Гордана Сиљановска Давкова.

Тој сега има законски рок од 20 дена за да ја состави истата.

Најави дека набргу ќе биде формирана реформска влада која ќе работи на развој, а не на политички препреки, ќе гради држава на еднакви граѓани и дека акцент ќе се стави на економијата, инвестициите, на пораст на стандардот на населението и на владеењето на правото.

Фото: Игор Бансколиев/видео: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжуваат судењата за „Маџар телеком“, „Титаник“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција

(Фото) Како се печатеа првите македонски пари

Редакција

Битиќи не гледа потреба од замрзнување на цените

Редакција