еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Горивата поевтинуваат за половина денар

Бензините и дизелот поевтинуваат за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ).

Согласно новата одлука, бензинот Еуросупер БС-95 ќе се продава за 82 денари за литар, Еуросупер БС-98 за 84 денари, а дизелот за 73 денари за литар.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Мухамед Енуз со едиторијал за модното списание Гензо

Редакција

УНИ Банка значително ја зголеми добивката и покрај кризата од Ковид-19

Редакција

Во Дебар еден починат од Ковид-19, над 86% од хоспитализираните на кислород  

Редакција