еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да му помогнеме на Томче да застане на нозе

На 33 годишна возраст, одејќи на работа, Томислав преживеа тешка сообраќајна несреќа која му ја одзема мобилноста на долните екстремитети.

„По две рехабилитации во Охрид, по 14 месеци рехабилитација со помош на роботика во Ниш и еден третман со матични клетки во Турција, која покажа подобрување, Томислав треба да оди на нов третман со матични клетки во Турција.

Ова е трета година како поминуваме како семејство низ овој кошмар, но, и покрај тоа што нашите финансиски можности сосема се исцрпеа, надежта дека Томи ќе прооди тлее и гори во секој еден од нас. Затоа се отвараме кон сите вас добри луѓе, да ни подадете рака и да му помогнеме на Тимче да стане,“ се вели во апелот за помош на ecrowd.mk.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Европска комисија и Европскиот парламент со подршка за Западен Балкан, бугарските европратеници со критики до македонските власти

Редакција

Каков имот пријавила пратеничката Рашела Мизрахи

Редакција

Петличковски не е сменет од претседател на Комисијата за заразни болести, велат од Министерство за здравство

Редакција