еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да ѝ помогнеме на Моника да застане на нозе, потребна е рехабилитација по три операции и зрачења

Моника Бојковиќ боледува од бенигна неоплазма на кранијални нерви и во последните три години била подложена на три операции и зрачења.

По последната операција таа целосно го изгубила осетот на нозете и за најкраток можен рок треба да замине на третмани со роботика на клиника во Србија, поради преголем застој во рехабилитација по операцијата во Германија. Сумата која ѝ е потребна, е превисока за нејзиното семејство.

Третманите со роботика не се финансирани од Фондот за здравство, затоа што станува збор за рехабилитација со алтернативни третмани. Потребна е помош.

Броевите за донации се во рамките на апелот:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Косово изгради модерен автопат до македонска граница, ние 13 километри до 2025

Редакција

Трагикомедија: Собранието одлучува за имунитетот на Груевски додека тој ужива азил во Унгарија

Редакција

Трговскиот центар „Ист Гејт“ продолжува нормално со работа

Редакција