еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Двајца затворски работници од Струмица помогнале да побегне затвореник

Секторот за внатрешни работи Струмица, до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против В.Т. (41) и М.С. (49), двајцата од Струмица, вработени во Казнено – поправната установа Затвор Струмица, информираа од МВР.

Тие се сомничат дека сториле кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“ по член 353 и „овозможување бегство на лице лишено од слобода“ по член 372 од Кривичниот закон.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ПОРТРЕТ: Рашела Мизрахи, биохемичарката која стана министерка за труд и социјална политика

Редакција

Затворен угостителски објект во Тетово, прекината свадбена веселба

Редакција

Несекојдневен случај во Скопје: Го тепале бидејќи не сакал да им препише имот

Редакција