еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Денеска се прегласува на седум избирачки места

Денеска за парламентарните избори се прегласува на седум избирачки места.

Прегласување ќе има на шест избирачки места во Петтата изборна единица и на едно избирачко место во Шестта изборна единица.

Во петка ќе се прегласува на избирачки места 1470/1, 1470 во Општина Долнени, избирачко место 1184, избирачко место 1202 во Општина Крушево, избирачкото место 1844 во Општина Струга и избирачко место 1272 во Општина Охрид, а во шестка на избирачкото место 2101 во Општина Желино.

Фото: Игор Бансколиев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Високи претставници на САД и ЕУ неделава во Скопје

Редакција

Напролет нови парламентарни избори во Бугарија, петти за две години

Редакција

Заврши распитот на Мухамед Зеќири, нема докази дека планирал бегство, само „постои сомнеж“

Редакција