еМагазин

Tag : прегласување

Македонија ТОП СТОРИИ

Денеска се прегласува на седум избирачки места

Редакција
Денеска за парламентарните избори се прегласува на седум избирачки места. Прегласување ќе има на шест избирачки места во Петтата изборна единица и на едно избирачко...
Македонија ТОП СТОРИИ

На 22. мај ќе се прегласува на седум избирачки места

Редакција
На 22 мај ќе се прегласува на седум избирачки места, информираа денеска од Државната изборна комисија (ДИК). Прегласување ќе има на шест избирачки места во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прегласување ќе има на четири избирачки места, одлучи ДИК

Редакција
Прегласување ќе има на четири избирачки места, одлучи Државната изборна комисија (ДИК). По приговор на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, прегласување ќе има на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерот за земјоделство Арјанит Хоџа од БЕСА, се заканува со уривање на Владата

Редакција
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, од редовите на БЕСА, којa е дел од владината коалиција, на својот Фејсбук профил се закани со...
Македонија

Управниот суд ја прифати жалбата на Алијанса за Албанците и Алтернатива, ќе се прегласува во Дебар

Редакција
Управниот суд ја прифати жалбата на Алијанса за Албанците (АА) и Алтернатива за резултатите од гласањето по листите за кандидатите за градоначалник и советници на...