еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерот за земјоделство Арјанит Хоџа од БЕСА, се заканува со уривање на Владата

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, од редовите на БЕСА, којa е дел од владината коалиција, на својот Фејсбук профил се закани со растурање на Владата.

„Желино, во кое се роди една партија (како движењето БЕСА), може да биде и Желино кое растура една влада,“ напиша Хоџа на неговиот Фејсбук-профил.

Заканите на Хоџа се поради тоа што Државната изборна комисија (ДИК) прифати еден од двата приговори на ДУИ за Желино, општината во која кандидатот на БЕСА победи пред ривалот од ДУИ со само 69 гласа разлика, а сега може да дојде до прегласување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Немам никакво учество, активитет или улога во партијата“: Гордан Георгиев се огласи за шпекулациите дека ќе биде нов лидер на СДСМ

Фото: МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Нема починати од Ковид-19

Редакција

Апасиев има поголем рејтинг од Мицкоски, најголема доверба има Заев: Анкета на Телма и МЦМС

Редакција

Цената на нафтата се намали под 125 долари

Редакција