еМагазин

Tag : Арјанит Хоџа

Македонија ТОП СТОРИИ

Бившиот потпретседател на Беса, Хоџа, ја формираше новата партија Европската демократска партија

Редакција
Убедени сме дека од овој политички моментум ова ќе биде една авангарда, односно ќе биде најпозитивната политичка сила која што ќе придонесе во иднината на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Хоџа не е повеќе министер за земјоделство, во Собранието констатирана неговата оставка и на замениците министри за образование и за култура

Редакција
Собранието денеска на почетокот на 54. седница ги констатираше оставките на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство и на заменик-министрите за образование и за култура....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил министерот Хоџа, кој поднесе оставка

Редакција
Министерот за земјоделство, водостопанство и шумарство, Арјанит Хоџа, кадар на Беса си поднесе оставка. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Министерот за земјоделство Арјанит Хоџа и двајцата заменици-министри од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерот за земјоделство Арјанит Хоџа и двајцата заменици-министри од Беса поднесоа оставки

Редакција
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа заедно до двајцата заменици-министри од движењето Беса денеска поднесоа оставки од функциите. Оставките, како што изјави Хоџа,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерот за земјоделство Арјанит Хоџа од БЕСА, се заканува со уривање на Владата

Редакција
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, од редовите на БЕСА, којa е дел од владината коалиција, на својот Фејсбук профил се закани со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска со прекршочна за новиот директор на МЕПСО, Рамадани, бара мерки и за министерот Хоџа

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната седница констатира дека во врска со случајот на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил министер за земјоделство, Арјанит Хоџа

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот до Државната комисија за спречување корупција пријавиле новите министри во македонската Влада. Каков имот пријавил Арјанит Хоџа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Арјанит Хоџа, новиот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство 

Редакција
Арјанит Хоџа, кадар на Беса е новиот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство. Роден е на 18 октомври 1986 година, во Ресен. еМагазин во серијал...