еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Хоџа не е повеќе министер за земјоделство, во Собранието констатирана неговата оставка и на замениците министри за образование и за култура

Собранието денеска на почетокот на 54. седница ги констатираше оставките на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство и на заменик-министрите за образование и за култура.

Констатирани се оставките на министерот Арјанит Хоџа, заменик-министерот за образование и наука, Арафат Шабани и заменик-министерот за култура, Седат Сулејмани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил министерот Хоџа, кој поднесе оставка

Министерот за земјоделство Арјанит Хоџа и двајцата заменици-министри од Беса поднесоа оставки

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судењето за „Монструм“ одложено поради отсуство на судијата Ставрев

Редакција

Од петок струјата поскапа за 7,4%

Редакција

Османи да дели пасоши на шалтерот во МРТВ, а не во Минхен

Редакција