еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дизелот поевтинува, бензинот Еуросупер БС-98 поскапува

Од вечерва на полноќ за половина денар поскапува цената на бензинот Еуросупер БС-98, цената на Еуросупер БС-95 останува иста, а цената на Дизелот и Екстра лесното масло за домаќинството поевтинува за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ).

Еуродизел БС (Д-Е V) ќе се продава за 76 денари за литар, Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 75, а Еуросупер БС-98 за 87,5 денари за литар.

Цената на Еуросупер БС-95 останува 85 денари за литар.

Со одлуката на РКЕ за 0,683 денари за килограм се зголемува и малопродажната цена на Мазутот М-1 НС и ќе изнесува 45,459 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зголемен бројот на издадени одобренија за градење: Најмногу ќе се гради во Аеродром и Карпош

Редакција

Здравствените работници во Штип се разочарани и лути: Дел од лицата кои се во самоизолација, но и членови на нивните семејства се шетаат низ населените места

Редакција

Нови разговори меѓу Киев и Москва, Лавров вели дека преговорите „тапкаат во место“

Редакција