еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

До 17 часот излезноста на парламентарните избори 46,93%

Според податоци на Државната изборна комисија (ДИК) излезноста на парламентарните избори до 17 часот е 46,93%.

Најголема излезност има во Општина Кривогаштани, 79,73%, а најмала во Општина Маврово Ростуше, 22,93%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија ќе добие претседател денеска, постигнат е цензусот

До 15 часот излезноста на претседателските 32,28, на парламентарните избори 36,89%

Фото: Игор Бансколиев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гаши го брани Исмаили, бил чист како солза, ако се утврдила вина ќе поднел оставка

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: Ефективни уставни измени после успешно завршени преговори и членство во ЕУ, тоа е последната и конечна позиција

Редакција

Новиот поглавар на ИВЗ, Шаќир Фетаху позитивен на Ковид-19

Редакција