еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Заканa за претседателката на Уставен, Кацарска, на нејзиниото паркинг место пронашла импровизиран кревет и нож

Претседателката на Уставен суд, Добрила Кацарска во Министерството за внатрешни работи (МВР) пријавила дека на нејзиното паркинг место во подземна гаража во скопски Центар пронашла импровизиран кревет и кујнски нож.

– На 14.05.2024 година во СВР Скопје од страна на Д.К. било пријавено дека на подрачјето на Центар во подземни гаражи, во нејзино гаражно место, биле пронајдени импровизиран кревет и кујнски нож кој бил забоден на прекинувачот за светло, информираа од МВР.

За инцидентот е известен јавен обвинител, предметите се подигнати за вештачење и се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од таму.

Фото: Уставен суд/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детектиран прв случај на сојот омикрон кај нас: Пациентот по втор пат се заразил со Ковид-19, а бил вакциниран и со две дози на „Фајзер“

Редакција

Заев денеска ќе се вакцинира во пунктот на салата „Борис Трајковски“

Редакција

Смена во МЕПСО: Кој е Орхан Муртезани од Алтернатива, кој треба да го наследи Куштрим Рамадани од ДУИ на директорското место

Редакција