еМагазин

Tag : Добрила Кацарска

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила судиката Добрила Кацарска

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската
Македонија

Обвинителката Русковска од здравствени причини го напушти рочиштето за насилството во Собрание

Редакција
Обвинителката Вилма Русковска во придружба на полициски службеник го напушти судењето во предметот „27 април“ откако и се слоши во судницата.Русковска од судијката Добрила Кацарска
Македонија

Кривичен побара разрешување на Даштевски од Комисијата за заштита од дискриминација

Редакција
Основниот суд Скопје 1 во вторникот покрена иницијатива до Собранието на Република Македонија за разрешување на Александар Даштевски од претседателското место во Комисијата за заштита
Македонија

Одбиено барањето за одложување на судењето за „27 април“: Зурлите го отежнуваат процесот

Никола Осило
Судијката Добрила Кацарска го одби барањето на одбраната на обвинетите за случувањата во Собранието на 27 април, за одложување на судењето и најави дека рочиштето