еМагазин

Tag : Добрила Кацарска

Македонија ТОП СТОРИИ

Заканa за претседателката на Уставен, Кацарска, на нејзиниото паркинг место пронашла импровизиран кревет и нож

Редакција
Претседателката на Уставен суд, Добрила Кацарска во Министерството за внатрешни работи (МВР) пријавила дека на нејзиното паркинг место во подземна гаража во скопски Центар пронашла...
Македонија ТОП СТОРИИ

Новизбраните уставни судии Бозаџиева и Скендер денеска почнаа со работа

Редакција
Новоизбраните судии Татјана Васиќ Бозаџиева и Фатмир Скендер денеска почнаа со работа во Уставниот суд. -Двајцата судии утрово беа примени од претседателката на Уставниот суд,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Со истекот на мандатот на уште еден судија во декември ќе дојде до блокада на Уставниот суд, предупредува Кацарска

Редакција
Со истекот на мандатот на почетокот на декември годинава на судијата Вангелина Маркудова ќе настане блокада на Уставниот суд и со тоа дефинитивно угледот на...
Македонија

Не очекувам дека многу брзо ќе се изберат уставните судии, се надевам дека совеста ќе проработи кај пратениците, вели Кацарска

Редакција
Не очекувам дека многу брзо ќе се изберат уставните судии, но, сепак, се надевам дека совеста ќе проработи кај пратениците и конечно ќе изберат судии,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Уставниот суд од средина на јануари со пет судии, Кацарска апелира да се изберат нови

Редакција
Уставниот суд во моментов функционира без една третина од судиите, а од средината на јануари ќе се испразни уште едно судиско место, што значи петмина...
Македонија ТОП СТОРИИ

Новата претседателка на Уставен, Кацарска: Ниту еден политичар не може да ми каже како да работам

Редакција
За случајот 27 април се изнесуваат невистини. Критиката од опозицијата е секојдневна, но ниту една нереална критика која што не е заснована на факти, не...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Добрила Кацарска, новата претседателка на Уставен суд

Редакција
Судијката Добрила Кацарска е избрана за нова претседателка на Уставен суд. Каков имот пријавила еМагазин ги разгледа нејзините два анкетни листови кои ги поднела до...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Добрила Кацарска, новата претседателка на Уставен суд

Редакција
Судијката Добрила Кацарска е избрана за нова претседателка на Уставниот суд. Таа на денешниот работен состанок добила шест гласа „за“ од вкупно девет уставни судии,...
Македонија

Доаѓа на местото на Сали Мурати: Добрила Кацарска избрана за нова претседателка на Уставен суд

Редакција
Судијката Добрила Кацарска е избрана за нова претседателка на Уставнот суд. Таа на денешниот работен состанок добила шест гласа „за“ од вкупно девет уставни судии,...
Македонија

Собранието ја избра Добрила Кацарска за судија на Уставниот суд

Редакција
Собранието попладнево на продолжение на 20. седница со 61 глас „за“ ја избра Добрила Кацарска за судија на Уставниот суд. Претресот за предлогот Кацарска да...