еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Започнува ски-сезоната на Маврово, Копанки, Стрежево

Ресорт Маврово денеска ќе биде отворен за скијање, како и Трифкова колиба, Галичко бачило и ски школата.

Ски-центарот Копанки, исто така започнува со работа од денеска, а посетителите ќе може да скијаат бесплатно од 9 до 15 часот.

Од хотел „Молика“ кој стопанисува со ски-центарот Копанки порачуваат дека на дел од ски патеката не се создадени максимални услови за скијање и затоа замолуваат за прилагодување на условите на скијалиштето.

Од ски-центарот Стрежево, Нижеполе информираа дека се подготвуваат за почеток на сезоната од денеска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Снежна бајка на Попова Шапка

Фото: Унсплеш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трамп и неговата компанија прогласени за виновни за измама

Редакција

„Јутарњи лист“ за убиството на децата во Хрватска: Искусниот финансиски консултант на „Фејсбук“ најави дека може да се случи нешто страшно

Редакција

Не се зборува за преговарачка рамка, во Софија има комплетен застој, вели Вархеји

Редакција