еМагазин

Tag : ски-сезона

Локално ТОП СТОРИИ

Скијачката сезона на Попова Шапка, започнува денеска

Редакција
Ски-центарот „Попова Шапка“ официјално ја започнува ски-сезоната денеска. Во функција ќе бидат ски-лифтовите „Поток”, „Аеродром”, „Ге”, како и двоседот „Св.Илија”. По повод отворањето на скијачката...
Локално ТОП СТОРИИ

Започнува ски-сезоната на Маврово, Копанки, Стрежево

Редакција
Ресорт Маврово денеска ќе биде отворен за скијање, како и Трифкова колиба, Галичко бачило и ски школата. Ски-центарот Копанки, исто така започнува со работа од...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Како почна ски-сезоната на Попова Шапка: Со скиите на рамо по планината пешки, “пошто“ ски-лифтот тргни-застани-застани

Редакција
ЕЛЕМ турс вчера најавија отворање на сезоната на Попова Шапка денеска. Но иако бесплатно, скијачите се крајно разочарани. Велат дела ски-лифот Тетекс работел само еден...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Викендов започнува ски-сезоната во сите ски-центри во Македонија

Редакција
Од денеска почнува скијачката сезона на Пелистер. ЕЛЕМ Турс информира дека од девет часот за посетители ќе биде отворен Ски-центарот „Копанки“. Во функција ќе бидат...