еМагазин

Tag : Копанки

Локално ТОП СТОРИИ

Започнува ски-сезоната на Маврово, Копанки, Стрежево

Редакција
Ресорт Маврово денеска ќе биде отворен за скијање, како и Трифкова колиба, Галичко бачило и ски школата. Ски-центарот Копанки, исто така започнува со работа од...
CHECK IN

(Фото) Хотелот „Молика“ на Пелистер преполн со гости привлечени од снегот и сончевото време  

Редакција
Сончевото време, чистиот воздух  и одлично подготвените скијачки патеки беа доволен мотив, изминатиот викенд хотелот „Молика“ и ски-центарот Копанки да ги срушат рекорди на посетеност....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Поништено незаконското решение со кое Општина Битола се обиде да го присвои планинарскиот дом Копанки

Редакција
Постапувајќи по жалбата на ПСК Пелистер, Решението на Општина Битола од јуни годинава со кое се оспоруваше сопственоста на ПСК Пелистер врз домот Копанки, Министерството...
Локално

ПСК „Пелистер“ не ѝ го дава Копанки на државата: Се сомневаме дека политичарите ќе го продадат

Редакција
ПСК „Пелистер“ информира дека никогаш нема да го продаде планинарскиот дом „Копанки“, откако Општина Битола им ја одзеде сопственоста и ја пренесе на државата. Од...