еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

За Палевски се уште нема обвинение

Синоќа во Македонија од Турција беше екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, кој е осомничен за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Екстрадиран Љупчо Палевски, пренесен е во затворот во Шутка

Палевски од скопскиот аеродром беше префрлен во затворот Скопје, познат како Шутка.

Тој е првоосомничен во овој случај, за кој поради неговото бегство од земјава и недостапноста за македонските органи, истрагата не е завршена, па нема ни обвинение.

Се очекува истото да биде подигнато следниот месец, по што треба да стартува и неговото судење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Палчо во наводно писмо тврди дека тој барал брза екстрадиција: „Министерот Лога лаже“

(Фото) Партијата „Десна“ објави наводно писмо од Палчо, во кое вели дека не киднапирал и убивал деца и старци

Фото: Унсплеш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се обвинуваат за непотизам

Редакција

БДП во првото тримесечје во минус од 1,9%

Редакција

Магдалена Филиповска-Грашкоска од Инспекциски совет, назначена за в.д. директор на ФЗО

Редакција