еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Извршителката која го нападна новинарот Салиу физички нападнала и полицаец

Синоќа во полициската станица во Кичево, каде била повикана по нападот на новинарот Фуркан Салиу, извршителката од Кичево, Весна Јакимовска, нападнала и полициски службеник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Новинарот Фуркан Салиу нападнат од извршителката Весна Јакимовска

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека синоќа во 23.20 часот, полициски службеници од ОВР Кичево ја лишиле од слобода 60-годишната Јакимовска, а во службените простории на полицијата физички нападнала полицискиот службеник и го уништила изготвениот службен материјал.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија го одложи воведувањето на еврото до 1 јануари 2025, доцни со усовојување на законодавството

Редакција

(Видео) Руски трупи влегоа во Харков, но украинските сили пружат отпор

Редакција

Газдата на „Тинекс“ останува во домашен притвор

Редакција