еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Илоски, Максимовска Поповиќ и Џамбазовски остануваат во Управниот одбор на Комерцијална банка

Од Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза информираат дека од 11. јуни продолжен е мандатот на постојните членови на Управниот одбор на Банката – Илија Илоски за период од четири и пол години и на Билјана Максимовска Поповиќ и Никола Џамбазовски за период од шест години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој сѐ е член на Управниот одбор на Комерцијална банка

Кој сѐ е член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка

Чифлиганец избран за заменик претседател, а Максимовска Стојкова за претседател на НО на Комерцијална

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поскапуваат горивата

Редакција

Нема енергетска криза, има доволно количини на струја, цената до крајот на годината останува иста, тврди Бектеши

Редакција

Откако синоќа повторно беше вклучен, денеска се проверува заштитата на генераторот на Блок 2 во РЕК Билола

Редакција