еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се носителите на листи на Левица за парламентарните избори

Опозициската Левица ги соопшти носителите на листи за престојните парламентарни избори.

Во Првата изборна единица носител на листа е претседателот на партијата и актуелен пратеник Димитар Апасиев.

Во Втората изборна единица е портпаролот на партијата, Амар Мециновиќ, во Третата актуелниот пратеник Борислав Крмов, во Четвртата Сашко Јанчев, советник во Гевгелија, во Петата, Јована Мојсоска, генерален секретар на партијата, а во Шестата е Игор Димески, советник во Општина Центар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се носителите на листите на ВМРО-ДПМНЕ за парламентарните избори

Фото: Левица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Убиениот Орхан Бајрами Оки престојувал во апартман во Ханиоти кој чини 600 евра на ден, заедно со уште четири лица

Редакција

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Потпреседателката Дитмире Шеху пријавила два стана, ама не кажала чиви се

Редакција

Ковачевски по средбата со Петков: Во моментов не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија

Редакција