еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкава плата имал лани Ангел Димитров: „Мода„ од Свети Николе ги објави примањата на менаџерите

Мода АД Свети Николе е една од ретките компании кои котираат на Македонската берза, а кои во годишните извештаи ќи објавуваат и платите на менаџментот.

Оваа се примањата и надоместоците на членовите на Одборот на директори лани:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Мода“ од Свети Николе лани работела со загуба

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Променливо облачно и нестабилно од утре до средината на следната недела

Редакција

Управата за водење на матичните книги вработува 82. службеници

Редакција

44% од заразените со Ковид-19 имале контакт со потврден случај

Редакција