еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој друг ќе се кандидира за претседател на СДСМ, рокот истекува во четврток

Рокот за кандидатури за нов претседател на СДСМ, откако Димитар Ковачевски поднесе оставка, истекува во четврток на 6. јуни.

Досега кандидатури поднесоа тројца функционери на партијата, поранешните министри, сега пратеници, Славјанка Петровска и Венко Филипче и директорот на Дирекцијата за технолошки развојни и индустриски зони, Јован Деспотовски, кој се кандидира за оваа функција по вторпат.

Засега нема кандидатура од директорот на Царинската Управа, Стефан Богоев, чии име се спомнуваше како можен кандидат, а Перо Костадинов, градоначалникот на Општина Валандово најави дека нема да се кандидира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Филипче најави кандидатура за претседател на СДСМ

Јован Деспотовски по вторпат ќе се кандидира за претседател на СДСМ

Славјанка Петровска најави кандидатура за претседател на СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Денеска објава на пресудата за случајот „Кампања“, во која е обвинет Љубе Бошкоски

Редакција

И Петков почна да употребува „северномакедонски“: За првпат Брисел ја поддржа бугарската позиција

Редакција

На Попова Шапка 90 сантиметри снег, во Маврово 21, Крушево 11

Редакција