еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Мажот кој е повреден во несреќата во лифт во Штип е во стабилна состојба

Мажот на возраст од 56 години, кој вчера беше тешко повреден во несреќата во лифт во ресторан во Штип е во стабилна состојба, велат за државната агенција МИА од Клиничката болница – Штип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

71-годишен маж загина во несреќа во лифт во ресторан во Штип, друг се бори за живот

Тој бил примен со скршеници на пршлените и во моментов е хоспитализиран на Одделението за ортопедија.

Мажот на возраст од 71 година кој загина бил негов колега и е пензиониран кувар.

Несреќата била предизвикана од пад на лифтот во ресторанот во кој биле работно ангажирани.

Според директорката на Државниот инспектор за труд, Весна Томовска, двајцата работници не биле вработени, туку работно ангажирани во ресторанот.

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Скопските пожарникари спасија падната повредена жена со скршеници која повикала Брза помош

Редакција

Политичкото фијаско со СЈО аргумент плус за „корпа“ од ЕУ

Редакција

Гром опожари куќа во село кај Македонска Каменица

Редакција