еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Маж од Богданци вербално ја нападна претседателката на Уставен, Кацарска

Маж од Богданци на возраст од 57 години вчера вербално ја нападнал претседателката на Уставен суд, Добрила Кацарска.

Вербалниот напад се случил во угостителски објект во близина на ТЦ „Рамстор“ во центарот на Скопје, а регирало и нејзиното обезбедување.

Тој беше приведен, а за инцидентот заработи кривична пријава, информираа од Министерството за внатрешни работи (МВР).

Се работи за лицето В.П.Г., кое на Кацарска и се заканил со зборовите: „ќе одговараш, страшно ќе одговараш”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заканa за претседателката на Уставен, Кацарска, на нејзиниото паркинг место пронашла импровизиран кревет и нож

Пред неколку дена имаше уште еден инцидент поврзан со Кацарска, која пријави во МВР дека на своето паркинг место во подземна гаража пронашла импровизиран кревет и кујнски нож.

Фото: Уставен суд/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општина Тетово склучи договор со “Ереу транс“ вреден над 1 милион евра

Редакција

Која е Симона Живковска, македонската актерка која ќе глуми во „Црната вдовица“ со Скарлет Јохансон

Редакција

Зашто треба да им се лутиме на нашите политичари, а не на Макрон и Тимоние

Редакција