еМагазин

Tag : кацарска

Македонија

Кацарска побара од Судскиот совет да го „расчисти“ сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова

Редакција
Судиката во Кривичниот суд Добрила Кацарска денеска се обрати до Судскиот совет со барање да се прибават докази и да се утврди фактичката состојба по...
Македонија

Кацарска за сведочењето на Стефанова на судењето за „Рекет“: Згрозена сум, размислувам за тужба!

Редакција
Судијката Добрила Кацарска за “Фокус“ вели дека е згрозена од сведочењето на обвинтелката Лиле Стефанова, која денеска на судењето за „Рекет“ рече дека пристисоци за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Стефанова на судењето за „Рекет“: Политичари и судијката Кацарска вршеа притисок за притворот на Камчев

Редакција
Обвинетата во “Рекет“, Катица Јанева, која е поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), на 16 април 2019 од специјалните обвинителите Лиле Стефанова и Бурим...
Македонија

Кацарска: Неосновани се сите наводи во иницијативата за мое разрешување

Редакција
Судиката Добрила Кацарска ги отфрли како неосновани сите наводи во иницијативата за нејзино разрешување поднесена од осудената во „Тенк“ Гордана Јанкулоска, по денешното сослушување пред...
Македонија

Кацарска вели дека кај неа нема нарачани пресуди

Редакција
Судијката Добрила Кацарска, која ја изрече пресудата од 211 години затвор за обвинетите во случајот „27 април“, а позната и по првата пресуда против екс...
Македонија

Пресудата за „27 април“ судијката Кацарска ќе ја соопшти на 15. март

Редакција
Судијката Добрила Кацарска на 15 март ќе ја објави пресудата за обвинетите во предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), познат како „27 април“. На денешното...
Македонија

Продолжува судењето за насилството во Собрание: Се очекуваат подолготрајни рочишта

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за настаните во Собранието на Македонија на 27 април минатата година. Случајот се наоѓа во доказна постапка...
Македонија

Судијката Кацарска ги предупреди обвинетите за насилството во Собрание да не ги малтретираат сведоците

Редакција
На почетокот на рочиштето за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година претседателката на судечкиот совет Добрила Кацарска ги предупреди сите...