еМагазин

Tag : Лиле Стефанова

Македонија

Продолжува судењето за „Титаник“

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Претходното рочиште што беше закажано за 20 ноември, беше одложено поради отсуство на...
Македонија

Камчев поднесе кривична пријава против Јанева, нејзиниот син и обвинителката Стефанова

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Катица Јанева,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лиле Стефанова останува надлежна за „Империја“ во кој се гонат Камчев и Мијалков

Редакција
Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески ја овласти обвинителката Лиле Стефанова и понатаму да остане надлежна за предметот „Империја“, потврдија за МИА од Јавното обвинителство. Истрагата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила поранешната обвинителка, Лиле Стефанова, која ќе ги застапува „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Редакција
Поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова и понатаму ќе ги застапува предметите на СЈО, „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“. еМагазин го разгледа...
Македонија

Поранешната обвинителка од СЈО, Лиле Стефанова и понатаму ќе ги застапува „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Редакција
Поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова, со одлука на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески и понатаму ќе ги застапува предметите на СЈО,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој каде се враќа: Лиле Стефанова во Обвинителството во Радовиш, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска во скопското

Редакција
Советот на јавни обвинители денеска го констатира прекинувањето на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), откако викендов беше разрешена шефицата на СЈО, Катица...
Македонија

Одбиено барањето за прекинување на „Титаник“ и изземање на обвинителката Стефанова од СЈО

Редакција
Со презентација на докази на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Титаник“ за изборни нерегуларности во кој се осомничени поранешни...
Македонија

Извештајот за притворот на Катица Јанева стигна во Советот на јавни обвинители

Редакција
Советот на јавни обвинители го доби извештајот на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за сите досега преземени активности во предистрагата и истрагата...
Македонија

Обвинителката од СЈО, Стефанова вели дека истрагата за „Империја“ застанала, нема овластување да побара каде е Камчев

Редакција
Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната...
Македонија

Обвинителката од СЈО, Стефанова: Имам овластување да ја водам постапката за „Титаник“

Редакција
Јавната обвинителка Лиле Стефанова смета дека има овластување да ја води постапката по предметот „Титаник“, но и дека треба сериозно да се погледнат укажувањата на...