еМагазин

Tag : Лиле Стефанова

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Лиле Стефанова, која е избрана за обвинител во Републичкото обвинителство

Редакција
Советот на јавни обвинители ја избра Лиле Стефанова за обвинител во Републичкото обвинителство. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Лиле Стефанова и Наум Паноски избрани за обвинители во Републичкото...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лиле Стефанова и Наум Паноски избрани за обвинители во Републичкото обвинителство

Редакција
Лиле Стефанова и Наум Паноски денеска од страна на Советот на јавни обвинители се избрани за нови обвинители во Републичкото обвинителство. Стефанова на новата позиција...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Плацови на Водно“: Обвинителката Стефанова незадоволна од казните за Груевски и Мијалков

Редакција
Со донесената пресуда од страна на првостепениот суд во целост се потврди тезата на Обвинителството дека обвинетиот Никола Груевски и останатите обвинети, Сашо Мијалков, Ненад...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителката Стефанова побара поблаги казни за Јанкулоска, Јанакиески, Протуѓер бидејќи признале вина за „Титаник“

Редакција
Обвинителката Лиле Стефанова на денешното рочиште за предметот „Титаник” по признанието на вина на дел од обвинетите, пред судот ги претстави олеснителните и отежителните околности...
Македонија

Одбиено барањето на одбраната за изземање на обвинителката Стефанова од случајот „Плацеви на Водно“

Редакција
Барањето за изземање на јавниот обвинител Лиле Стефанова од случајот „Плацеви на Водно“ се одбива како неосновано. Ова е решението донесено од основната јавна обвинителка...
Македонија

Судењето за случајот „Титаник“ вратено од почеток

Редакција
По предлог на јавната обвинителка Лиле Стефанова, денешното рочиште за случајот „Титаник“ се одложи за 30 септември. Причина за ова барање на обвинителката Стефанова, беа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Лиле Стефанова, новиот обвинител во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот до Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) пријавиле новите обвинители во Основното јавно обвинителство за гонење организиран...
Македонија

Сведок во „Титаник”: Над 500 лица во Кичево донирале средства за ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Од 90-тите години сум член на ВМРО-ДПМНЕ, и секогаш сум донирал парични средства во партијата, изјави сведокот Наќо Николовски од Кичево, во случајот „Титаник”, наведувајќи...
Македонија

Продолжува судењето за „Титаник“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Судењето се наоѓа во доказна постапка и треба да продолжи...
Македонија

Кацарска побара од Судскиот совет да го „расчисти“ сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова

Редакција
Судиката во Кривичниот суд Добрила Кацарска денеска се обрати до Судскиот совет со барање да се прибават докази и да се утврди фактичката состојба по...